Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като

...

Манчестър Сити и Интер се класираха за полуфиналите в Шампионска лига

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионската лига, откакто отстрани различен от огромните любимци в шампионата - Байерн (Мюнхен). " Гражданите " направиха 1:1 в реванша на " Алианц Арена " и това им беше изцяло задоволително след безапелационната победа с 3:0 в първия мач. Гола за гостите вкара Ерлинг Холанд в 57-ата минута. По този метод норвежецът се реваншира за пропусната преди почивката дузпа. Байерн също получи углавен удар в края на дуела и Йошуа Кимих изравни, предава Спортал.

Интер направи 3:3 в реванша с Бенфика от 1/4-финала в Шампионскта лига и по този метод си подсигурява продължение в идната фаза на шампионата. " Нерадзурите " бяха спечелили първата среща с 2:0 и по този начин с общ резултат 5:3 постановиха волята си над португалския си конкурент. Николо Барела в 14-тата, Лаутаро Мартинес в 65-ата и Хоакин Корея в 78-ата минута бяха точни за домакините на " Сан Сиро ", а за гостите се разписаха Фредерик Орснес в 38-ата, Антонио Силва в 86-ата и Петер Муса в 95-ата минута. По този начин Интер си подсигурява среща с огромния си враг Милан на 1/2-финала.
Източник: petel.bg